Proč právě CANISTERAPIE?

„Jsem člověk, který má rád přírodu a zvířata. Canisterapii jsem se chtěla věnovat již s mým borderáčkem Azim, ale bohužel pro jeho citlivou povahu je nevhodným kandidátem pro oblast polohování, ale děti miluje a udělal by pro ně cokoliv. Kessi jsem si pořídila po smrti naší fenečky pražského krysaříčka. Je to velmi milá psí slečna, má ráda všechny lidi i zvířata, prostě je to fenečka s velkým srdíčkem! Canisterapii se věnuji proto, že chci pomáhat lidem a souhra psa a člověka je pro mě velmi důležitá. Cítím se tak užitečná a to mě vnitřně naplňuje. Myslím si, že tímto poznatkem získá člověk úplně jiný pohled na svět, alespoň u mě tomu tak je.

 Canisterapii jsem se začala věnovat v roce 2007 se svou fenkou Kessi, pod vedením slečny Jitky Mokrejšové, jednou ze zakladatelek Canisterapeutického centra Zlín. Začaly jsme docházet do stacionáře na polohování a po složení zkoušek, také do domova pro seniory.

Dále navštěvuji školy a školky ( jak si nás kdo pozve ), kde děláme s Kessi přednášky pro děti, jak přistupovat k pejskům, co takový pejsek potřebuje, učím děti polohu ,,klubíčko", ukazujeme si co všechno se může pejsek naučit, nakonec si děti vyzkoušejí samy na sobě polohování. Práce s lidmi touhle cestou mě moc baví,můžu ukázat, že pes není jen tvor krvelačný, nýbrž i stvoření, se kterým se dá pracovat a je s ním zábava.

 


https://www.canisterapie-zlin.cz/i/s/zlin.gif